Sprostowanie zarządu po niedzielnym meczu z FC10 Zgierz

Szanowni Państwo,

Niedzielnemu meczowi KS Gniezno – FC10 Zgierz towarzyszyły emocje, które w trakcie sportowej rywalizacji absolutnie nie powinny mieć miejsca. W pełni potępiamy zachowanie naszego zawodnika, który wdał się w bójkę z zawodnikiem drużyny przyjezdnej. Jako klub przepraszamy za tę sytuację i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by nie miały one miejsca w przyszłości. Informujemy przy tym, że wobec naszego zawodnika zostały wyciągnięte stosowne konsekwencje. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie wpływa to pozytywnie na wizerunek futsalu, jak i gnieźnieńskiego sportu, o który od wielu lat staramy się dbać.

Nasz klub tworzy grupa sportowych pasjonatów, którzy każdego dnia, mimo wielu niedogodności, wykonują ciężką pracę, by móc z powodzeniem rywalizować w rozgrywkach 1. Polskiej Ligi Futsalu. Tym bardziej nie pozwolimy na to, by zdarzenie z minionego weekendu położyło cień na nasz dotychczasowy ogromny wysiłek.

Uważamy przy tym, że sposób przedstawiania tego zdarzenia przez przedstawicieli zgierskiego klubu oraz ludzi z nim związanych jest dla nas krzywdzący. Nie uciekamy od odpowiedzialności za swoich zawodników, wyciągamy konsekwencje z niedzielnego zajścia i oczekiwalibyśmy tego samego od klubu FC10 Zgierz.

                                                                                     Z poważaniem
                                                                                      Zarząd  KS Gniezno