Powtórzyć wynik z poprzedniej rundy

W niedzielę czeka nas wyjazd do Zgierza, gdzie zmierzymy się z tamtejszym FC10. Faworytem tego spotkania będą gospodarze, ale my na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Przy okazji starcia ze zgierzanami szansę na debiut otrzyma dwóch młodych zawodników naszego zespołu.

Cel na niedzielny pojedynek? Powtórzyć rezultat z pierwszej rundy. W spotkaniu 5. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu pokonaliśmy przed gnieźnieńską publicznością drużynę FC10 Zgierz 7:4. Wówczas kapitalny występ w barwach naszego zespołu zaliczył Dariusz Rychłowski, autor czterech bramek. Ponadto na listę strzelców wpisali się Szymon Urtnowski, Alan Polus i Marcin Greser.

Nasz sztab szkoleniowy podczas pojedynku w Zgierzu nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników. W kadrze KS-u zabraknie Jakuba Szydzika, którego czeka pauza za kartki, a ponadto nie zagrają Mateusz Jedliński i Szymon Lewandowski. Tych dwóch zawodników z gry wyeliminowały tym razem obowiązki służbowe.

Zdecydowanie bardziej doświadczonych kolegów z zespołu wspierać będą młodzi reprezentanci KS-u – Piotr Kaźmierczak i Dawid Kołodziej, którzy staną przed szansą zadebiutowania w rozgrywkach 1. Polskiej Ligi Futsalu. Piotr od roku trenuje w naszej akademii, natomiast Dawid należy do niej od dwóch lat. Dotychczas obydwaj bronili naszych barw podczas rozgrywek Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18 i U20.

Początek niedzielnego meczu w Zgierzu został zaplanowany na godzinę 17:00. Transmisja „na żywo” będzie dostępna na YouTube, z kolei relację live przeprowadzi portal Lajfy.com.