Aktualności

Nareszcie! Grinbud KS ze zwycięstwem

W końcu! W końcu mamy na swoim koncie zwycięstwo. W niedzielę Grinbud KS Gniezno przełamał serię czterech meczów bez zwycięstwa i pokonał na domowym parkiecie ekipę Futsalu Szczecin 5:2.

Wynik spotkania w piątej minucie otworzył Dariusz Rychłowski. Gości wyraźnie to rozdrażniło. Rzucili się do atakowania i szukali szansy na wyrównanie. Niewiele jednak z tego wynikało. Na posterunku znajdował się bowiem Dawid Kasprzyk. Kolejnego gola zdobyli gospodarze, a konkretniej Mikołaj Bereźnicki. Było już 2:0. Niestety, później trafiali rywale. Najpierw Kasprzyka pokonał Karol Ława, a później – na 20 sekund przed końcem pierwszej połowy – wyrównał Łukasz Kubicki. Do przerwy było 2:2.

Po rozpoczęciu drugiej połowy mecz był dość chaotyczny. Zarówno jednym, jak i drugim brakowało jakości. Coś się zmieniło w 33. minucie, kiedy to gospodarzom prowadzenie dał Paweł Kaźmierczak. Nieco później słupek bramki rywali ostemplował Jakub Szydzik. Kolejną bramkę zdobył natomiast Szymon Lewandowski, który popisał się bardzo kąśliwym uderzeniem z większej odległości. W końcówce wynik meczu na 5:2 ustalił Mikołaj Bereźnicki.

To pierwsze zwycięstwo KS-u w 1. PLF 2020. Wierzymy, że teraz będzie już tylko lepiej!

Skład Grinbud KS-u: Kasprzyk (Dymek) – Kaźmierczak Pa., Lewandowski, Solecki, Simiński, Greser, Rychłowski, Urtnowski, Bereźnicki, Kaźmierczak Pi., Alamenciak, Szydzik.