Aktualności

Czas na derby

W sobotę o godzinie 18:00 czekają nas derby Wielkopolski, w ramach których Grinbud KS Gniezno zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Piły. To mecz o dużą stawkę – tzw. sześć punktów.

Zarówno gnieźnianie, jak i pilanie nie spisywali się do tej pory zbyt dobrze. Grinbud KS plasuje się w tabeli na 12. miejscu, a ekipa z Piły – na 11. Pilanie rozegrali jednak jeden mecz mniej.

Śmiało można ocenić, że to drużyny z podobnym potencjałem, który do tej pory nie był w stu procentach wykorzystany.

– Analizowałem sobie mecze i skróty spotkań zespołu z Piły. Wniosek jest taki, że te wyniki też nie szły w parze z tym, jak ten zespół prezentuje się na parkiecie – powiedział przed tym meczem Oktawian Solecki, nasz zawodnik i asystent trenera KS-u.

Spostrzegł również, że ogromną bolączka gnieźnieńskiego zespołu jest słaba bramkostrzelność.

– Jeśli chodzi o bramki stracone, to tak na szybko, to jest średnia 3-4 bramek na mecz, także tutaj nie ma jakiejś wielkiej tragedii. Bardziej martwi ta nieskuteczność. Mamy tylko 10 goli zdobytych. Rozkładają się one tylko na czterech zawodników, z czego sam Mikołaj Bereźnicki zdobył sześć bramek. Tutaj jest pewnego rodzaju problem. Praktycznie od drugiej kolejki mówimy o nieskuteczności. To jest nasz mankament i aspekt, nad którym pracujemy – zaznaczał Solecki.

Sobotni mecz będzie transmitowany na fanpage’u zespołu z Piły.